Merhaba, Ben Serenay

İlk yazı benimle ilgili olmalıydı. Beni tanıyın ki, fotoğraflarımı tanıyın.Öyle değil mi ama?

1987 Bursa doğumluyum. Iktisat mezunuyum. Ardından Pera Güzel Sanatlar da iç mimari eğitimi aldım. Sonra bir yandan çalışırken, bir yandan üretmekten vazgeçmeyen aklım Nanay Design markasını kurdu. Polimer kilden minyatür çalışmalar yaptım. Çok keyif aldım.

Derken 7 sene önce çok sevdiğim ve saydığım arkadaşım Demet Argun sayesinde fotoğrafın hayatımdaki yeri form değiştirdi ve düğün fotoğrafçılığı ile tanıştım. Dönüm noktam oldu.

Çok sevdim ben bu işi, en başından beri…Aile benim için hep çok önemliydi. Evliliği sevdiklerinle kutlama fikri ise tam benlikti. Sosyallik göbek adım, yeni yerler görmek ruhumu besleyen en güzel aktiviteydi. Kesinlikle bu iş benim kalemimdi!

Bir serüven böylece başladı 7 sene önce. Yavaş yavaş, adım adım öğrendim. Hala öğreniyorum. Her yeni düğün günü ayrı bir mücadele benim için. Ve ben o mücadelede debelenmeyi çok seviyorum. Böylece çekilmesi zor olan fotoğrafı çekebiliyorum. (Mücadelenin sebep ve sonuçlarını daha sonra detaylıca anlatırım=))

Gerçekten de geleceğe geçmişten anlar bırakmak çok keyifli. Anı durdurabilmek, saklayabilmek çok kıymetli.. Ben kendimi doğal ışık kullanan, belgesel düğün fotoğrafçısı olarak tanımlayabilirim. Olanı, olduğu gibi fotoğraflamayı hedefliyorum. Anda yaşanan duyguyu aktarabilmek ilk amacım. Bu noktadan sonra tarzımı fotoğraflarım anlatsın size. =)

Farklı lokasyonlardakı düğünler sayesinde çok farklı şehirler, ülkeler ve kültürler gördüm, tanıdım. Hepsi birer iyi ki..Dahası için sabırsızlanıyorum.

Özel hayata gelecek olursak:

3 senedir evliyim. Antalya’da yaşıyorum. Gökhan’la biz iyiyiz, güzeliz. Hasret adında bir kedimiz var. Ben sürekli seyahat halinde olduğumdan kendisi Gökhan’ı daha çok seviyor. Bazen bozuluyorum tabi bu duruma. Bir de kendi düğünümüzde çok eğlendik. =)

1 sene önce Yelda ile Papirbutikk markasını kurduk. Yelda’nın tasarladığı mottolar ve çektiğim fotoğraflardan oluşan geniş bir poster içeriğimiz var. Ve onları hem kendi websitemizde hem de çeşitli aracı markalarda satışa sunuyoruz. Üretmek çok güzel =)

Beni tanımayanlar görünce tanısın diye aşağıya bir sürü fotoğraf bırakıyorum. Bir yerlerde karşılaşırsak selam vermeden geçmeyin =)