Basak+Levent / Salda Gölü-Lavanta Bahçeleri

Merhabalar,

Bu hikaye Başak ve Levent’in:

Sevgili Başak Kablan’ı youtube tan tanıyanlarınız vardır. Hatrı sayılır derecede sıkı takipçisi var. Onun sayesinde ben de çokça güzel insanla tanıştım.

Başak’la tanışıklığımız uzun yıllar öncesine dayanıyor. Ben daha Nanay Design markasını kurmus, büyütmeye çalışırken kesişti yollarımız. Sonra yıllar içinde o da ben de yönlerimizi değiştirdik, yeni alanlar açtık kendimize..O youtuber oldu bense düğün fotoğrafçısı =)

Gün geldi Başak evlendi. Ve tabi ki yollarımız yeniden kesişti. Geçen sene onun düğün gününde benim başka bir çekimim olduğu için çekimini yapamadık. Açığımızı kapatmak için bu sene kendimizi yollara vurduk ve Burdur Salda Gölü ve Isparta lavanta bahçelerinde harika bir çekim yaptık.

Bu çekimi yaparken Başak’ın ısrarı üzerine onlar da benim video çekimimi yaptılar. Biraz benden ve düğün fotoğrafçılığından bahsettik. Kamera karşısında utangaç olduğum için bu fikre zor alıştım ama şimdi iyi ki de yapmışız diyorum. O çekimden sonra farkettim ki aslında benim de anlatmak istediğim ne çok şey varmıs=)

Yeri gelmişken Salda Gölü ve lavanta bahçelerindeki çekimlerle ilgili ufak bilgi paylaşımı yapmak isterim:

Bu rotada ben ilk önce Salda Gölü’ne gitmeyi tercih ediyorum. Çünkü gün batımını lavanta bahçelerinde almayı tercih ediyorum. Salda Gölü ile lavanta bahçeleri arasında yaklaşık olarak bir buçuk saatlik yol var. Çekim saatlerinizi planlarken bu zamanı göz önünde bulundurmanızı öneririm.

Lavanta bahçelerinin zamanı haziran sonu-temmuz sonu aralığında oluyor. Her sene bir kaç hafta degisiklik gösterebiliyor. (yıllık yağış miktarına bağlı) Bu tarihlerde gün batımı saat 20:00 gibi oluyor. Lavanta bahçelerini konuma Kuyucak Köyü yazarak bulabilirsiniz. Çokça lavanta bahçesi orda sizi bekliyor. Bazı bahçelerde çekim için kullanabileceğiniz çeşitli dekorlar var. Ben dekor kullanmayı tercih etmediğimden o bahçeleri kullanmıyorum. Tercih sizin =)

Çekim yeri ve zamanı ile ilgili sürekli sorulan sorulara da böylece cevap vermiş oldum sanırım.

Şimdi gelelim Başak ve Levent’in fotoğraflarına. Hep Basak’tan bahsettik ama Levent tam bir gizli kahraman! Her başarılı kadının arkasında onu destekleyen bir erkek olduğunu inkar edemem.

Beni, çekimimizi ve ucundan düğün fotoğrafçılığını anlatmamıza imkan sağlayan videoyu çektiği, kurguladığı ve bana harika pozlar verdiği için Levent’e teşekkür borç bilirim =) Basak ve Levent sayesinde biraz da olsa kamera karşısındaki utangaçlığımı attım.

İlgili videoyu izlemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. Ayrıca Başak’ın kanalına abone olmayı unutmayın =)

https://www.youtube.com/watch?v=1IMDcFvorxY

Şimdi sahne Başak ve Levent,in. Keyifli seyirler..

Gelinlik: Beyaz Butik / Lou Design Studio

Çiçek: Onbir Onbir Wedding