Güliz+Brian / Atlanta

Dünyanın bir ucundan harika bir hikaye ile merhaba,

Geçtiğimiz kış ayında Güliz ve Brian beni yaşadıkları yere, Atlanta’ya davet ettiler. Düğün günü çekimlerini Türkiye’de yaptık ve sonra 14 saatlik uçuşun ardından Atlanta’da buluştuk.

Öncelikle Atlanta’yı çok sevdiğimi söyleyebilirim. Bol yeşillikli, graffitili bir şehir. Müziğin, filmin Amerika’daki merkezlerindenmiş. Gitmeden önce bilmiyordum. Tek kötü yanı şehirde hala ırkçılığın olması.

Güliz ve Brian beni evlerinde ağırladılar. Hayallerdeki müstakil evdi bence: Yüksek tavanlar, ferah odalar, büyük bir bahçe ve el işlerini yapabilecekleri harika bir garaja sahipler. Orda konaklamaktan müthiş keyif aldım. =)

Ilk gün Atlanta’yı tanımak için şehirde gezdik. İkinci gün ise çekim için kendimizi sokaklara attık.

Çekime şehrin temel taşı olan graffiti çizimlerinin olduğu bölgede başladık. Semtin adı Cabbage Town diye geçiyor. Gözümüz de ruhumuz da bayram etti.

Daha sonra yine şehrin simgelerinden olan Oakland mezarlığına gittik. Mezarlık kelimesi sizi ürkütmesin. Çokça güzel yapının da bulunduğu oldukça büyük ve turistik bir yer Oakland. Giderseniz mutlaka gezin.

Biraz da sokaklarında dolaştık ve çekimimizi bitirdik. Atlanta’da sadece 3 gün kalabildim. Çekimin ertesi günü New York’a doğru yola çıktım. Geri kalan 12 günümü New York’ta geçirdim. Orda yaptığım çekimlerin hikayesi başka yazıların konusu olsun =)

Şimdi sizi Güliz ve Brian’ın renkli fotoğraflarıyla başbaşa bırakıyorum..