Merve+Yakup / New York

2018’in son hikayesinden herkese selam,

Bu sene bana çok iyi davrandı. Harika insanlarla tanıştım. Birçok güzel insanın en özel günlerinde yanlarında oldum. Beni bile şaşırtan binlerce fotoğraf kazandım. Kısacası çok mutlu etti beni bu sene.

Canım çekimlerim sebebiyle yine farklı ülkeler ve kültürler görme şansı yakaladım. Fransa, İtalya, Amerika, Kuveyt bu senenin rotaları oldu. Yılın son yazısını Amerika gezimden bana kalanlarla yapmak istedim. Baştan belirtmek isterim ki, bu bur gezi yazısı değil, çekim yazısıdır. =)

Atlanta çekimi sonrası o kadar da yol gitmişken ve New York’ta yaşayan çok sevdiğim Çiğdem varken, çekimin bir kısmını geziye çevirdim. New York’ta 10 gün daha kalmaya karar verdim. Sonrasında bunu duyan Yakup ve Merve’yle ( Yakup’u önceden tanıyordum. ) çekim yapmaya karar verdik. Aylardan Şubat sonu Mart başı. Hava buz. Çekime engel mi? Asla!

Brooklyn köprüsünde çekime başladık. Merve için seçtiğimiz elbise çok güzeldi de hiç sıcak değildi. =) Ama o renkte bir elbiseyi Brooklyn köprüsünde çekebilmek icin tüm zahmete katlanmayı göze almıştık. Nitekim sonucu görünce ‘iyi ki’ler havada uçuştu.

Sonrasında sıcak bir kahveyi hakettik ve onlar kahvelerini içerken bendeniz yine dışardan onları fotoğrafladım.

New York’taysanız ve çekim yapıyorsanız, ironik binalardan Flat Iron’a gitmemek ayıp olur. Biz de gittik elbet.

Son olarak çekimi bitirdiğimizi düşündüğümüz anda o şahane gün batımını gördük ve hemen kenara çektik. Çok şanslıyım ki o dakikada manzarayı en iyi izleyebileceğimiz yerdeydik. (bence) İnanın gerçeği çok daha güzeldi.

Şimdi sizi bu güzel çekimle başbaşa bırakıyorum ve izninizle ben 2019’a doğru yelken açıyorum.

2019’dan sağlık, daha da sık görebileceğim Gökhan, 5 yeni ülke, arkadaş kategorisine girecek çiftler ve kafa açan yeni projeler diliyorum. Peki ya sizde dilekler nasıl?

serenay lokcetin