Mitra+Arnaud / Nancy-Chateau Vandeleville-Fransa

Herkese merhabalar,

Bugünkü hikayemiz Fransa’da geçiyor. Mitra ve Arnaud ile yolculuğumuz yaklaşık bir sene önce başladı. Hem Mitra hem Arnaud Amerika’da yaşıyor ama düğünlerini Arnaud’ın ailesinin yaşadığı yer olan Fransa, Nancy’de yapmaya karar vermişler. Mitra, Turkiye’de fotoğraflarını çektiğim pek sevgili gelinlerimden biri sayesinde bana ulaştı. Kendisi İranli, Türkiye’de doğmuş ve 18 yaşında ailesi ile birlikte Amerika’ya taşınmışlar. Ardarda yaptığımız görüntülü görüşmelerle tüm ayrıntıları detaylıca konuştuk. Ve çok şanslıyım ki bu samimi, naif, eğlenceli düğünü 28 Temmuz 2018 gününde fotoğraflayabilmek üzere anlaştık..

Nancy Paris’ten trenle bir saat uzaklıkta. Düğünden bir gün önce Nancy’ye ulaştım. Ufak bir Avrupa kasabası. İngilizce bilen çok az. Arnaud’ın ailesi bana düğün öncesi kasabada minik bir tur attırdılar. Keşke daha çok zaman ayırsaydım buraya..Umarım daha sonra yine ziyaret etme şansı bulurum. =)

Düğün sabahı biraz endişeli başladı, cünkü tüm hava durumu siteleri tam seremoni saatinde yağış gösteriyordu. Ben ve Mitra’nın tüm arkadaşları Mitra’yı tüm telefon ve cam kenarlarından uzak tutmaya çalıştık. Seremoniden yarım saat önce inanılmaz derecede yağmur bastırdı, Fotoğraflarda hem havayı hem de ıslanan bazı misafirleri görüceksiniz.=)

Mitra makyajını kendi yapmayı tercih etti. Şatonun harika atmosferinde hazırlıklarımızı tamamladık ve gözümüzü cama çevirdiğimizde ışıl ışıl güneşi görünce herkes şaşkınlıktan heyecanı unuttu. =)

Chateau Vandeleville’nin harika atmosferinde babası Mitra’yı Arnaud’a teslim etti ve heyecanla beklediğimiz seremoni başladı. Yaşanan duygusal anları ben değil fotoğraflar anlatsın istiyorum..

Sonrasında şatonun bahçesinde aile çekimlerimizi ve çift çekimlerimizi yaptık.

Mitra ve Arnaud misafirleriyle kokteyl alanında bol bol sohbet ettiler ve ardından gecenin başlaması için şatonun içinde hazırlanan yemek bölümüne geçtik.

Gece boyu sürprizler bitmedi. İlk sürpriz Arnaud’ın büyükannesinden geldi ve onlar için şarkı söyledi.=) Arkadaşlarının hazırladığı video Mitra ve Arnaud’ı hem çok duygulandırdı, hem de güldürdü.

Benim için muhteşem bir deneyimdi. Bana güvenip en özel günleri teslimm ettikleri için tekrardan Mitra ve Arnaud’a teşekkür ederim..Onları tanıdığım için çok şanslıyım.

Bundan sonrası ve yazamadığım nice detaylar fotoğraflarda saklı. O zaman bu güzel hikaye şimdi başlasın: